Duyuru

Collapse

Değerli Discus Akvaristler!

Discus Balığı alış/satış yapmak istiyorsan tıkla..... Diskus, akvaryum dünyası balıklarından çiklitgiller ailesinin çok bilinen bir türüdür. Güney Amerika'daki Amazon ırmağı anayurdudur. Uzakdoğu Asya ülkelerinde süs balığı olarak üretimi sanayi haline gelmiştir.Discus Balık Formu ilanları için tıklayınız. Discus Balık. Tıklayınız...

Discus Türkiye Ekibi.
See more
See less

Discus Su,Ph Vs

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Hepsini Sil
new posts

 • Discus Su,Ph Vs

  Su

  Discus akvaryumlarında, en önemli faktör suyun kalitesidir.

  Discuslar asitli ve yumuşak sudan hoşlanırlar.Dünyanın her ülkesinde yetiştirilip çoğaltılabilen bu balıklar, üretilebildikleri ülkenin su şartlarına kısmen alıştırılabilmektedirler.Discusları ani su değişimlerinden korumak gerekir.

  Ph
  Akvaryumda Ph'ın sabit tutulması önemlidir.Sık sık Ph değişimleri, balığın sağlığını tehdit edecektir.Discus üreticileri, discus satıcıları ve akvaristler, Ph değişimini sadece musluk suyu ile doğal ortamındaki ph farkı ortaya çıkarsa yapmalıdırlar.

  Normal bakım akvaryumlarında Ph 6.5-7.5 aralığında, üretim akvaryumlarında ise 5.5-6.5 aralığında olmalıdır.

  Sıcaklık

  Discus Balıklarında, diğer tropikal balıklara nazaran, daha yüksek sıcaklık gerekir.Sıcaklığı sürekli kontrol edilen bir akvaryumda, sıcaklık ayarlaması, akvaryumdaki bitkiler ve discusun yanında bakılacak diğer balıkların sıcaklık ihtiyaçları dikkate alınarak yapılmalıdır.Isıtıcı olarak, mutlaka termostatlı ısıtıcılar kullanılmalı, ucuz ısıtıcılardan kaçınmalıdır.Bozulabilecek bir ısıtıcının yaptığı yıkım, çok büyük olabilir.

  Termometre olarak geleneksel civa göstergeli termometre yerine, hassa ayarlı digital termometre kullanılmalıdır.Su değişikliklerinde, eklenecek suyun, akvaryumdaki su ısısıyla eşdeğer olması, yada en fazla 1 C ° farklılığın bulunması gerekir.Discus balıklarının sıcaklığa tahammül sınırları aşağıdaki gibidir:

  *Normal Akvaryumlarda: 27,5-29 C °
  *Üretim Akvaryumlarında: 30-33 C °

  Su Değişikliği
  Discus akvaryumlarında, diğer tropikal akvaryumlarda olduğu gibi kısmi su değişiklikleri çok önem arzeder.

  Kısmi su değişiklikleri haftada bir kere %25 oranında, dinlendirilmiş su eklemesi ile yapılabilir.Mutlaka dip çekimi yapılmalı, dipte kalan katı tortular akvaryumdan dip çekimi ile atılmalıdır.Böylece amonyak ve nitrit patlamasının önüne geçilmiş olacaktır.Ayrıca, bayatlayan suyun yerine yeni su konması, discuslarınızın iştahını arttıracak, daha da önemlisi çiftleşmeye teşvik edecektir.Üretim akvaryumlarında su değişiklikleri haftada en az 4 gün olarak yapılmalıdır.

discus, discus forum, discus ilan, discus akvaryum, discular, discus ilaçları, discus malzemeleri, Sohbet

© 2016 - DiscusTurkiye.com - Bütün Hakları Saklıdır.

Web Sertifikalarımızalexa dmca secure seo

SiteMap-1 | SiteMap-2 | SiteMap-3 | SiteMap-4

Hazırlanıyor...
X