Duyuru

Collapse

Değerli Discus Akvaristler!

Discus Balığı alış/satış yapmak istiyorsan tıkla..... Diskus, akvaryum dünyası balıklarından çiklitgiller ailesinin çok bilinen bir türüdür. Güney Amerika'daki Amazon ırmağı anayurdudur. Uzakdoğu Asya ülkelerinde süs balığı olarak üretimi sanayi haline gelmiştir.Discus Balık Formu ilanları için tıklayınız. Discus Balık. Tıklayınız...

Discus Türkiye Ekibi.
See more
See less

Discus Genel Bilgileri

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Hepsini Sil
new posts

 • Discus Genel Bilgileri

  Discus ismi Yunancadan gelmektedir.

  Atletizm yarışlarında, Disk atma branşındaki, sporcuların uzağa fırlattıkları diskin şekli ile Symphysodon Aequifasciatus Balıklarının vücutları benzerliğinden dolayı ortak isim olarak dünyada Discus kelimesi ile adlandırılmaktadırlar.

  Discus, Güney Amerika'da Amazon Nehrinin sığ sularında yaşayan bir cichlid türüdür.Diskus'un bilimsel açıklaması ilk olarak 1840 yılında Dr.Johan Jacob HECKEL tarafından yapılmıştır.3 Orjinal renk çeşidi mevcuttur.

  *Yeşil Discus-Symphysodon aequifasciata aequifasciata
  *Kahverengi Discus-Symphysodon aequifasciata axelrodi
  *Mavi Discus-Symphysodon aequifasciata haraldi.

  Discuslar, doğal yaşamlarında çok büyük gruplar halinde yaşadıklarından, çok gelişmiş sosyal davranışlar gösterirler.Bu sebepten, discus akvaryumunuzda bu balıkların gruplar halinde bakılmasında yarar vardır.Discuslarınızı akvaryumcunuzdan grup halinde satın alarak, tam verim için, sosyal etkileşimlerini sağlamış olursunuz.

  Akvaryumculardan satın alacağınız discusların , doğal yaşamlarındaki orjinal renklerini bulmak çok zordur.Discus Akvaristleri ve üreticiler melezleme yöntemleri ile, bir çok renk elde etmişler ve bu balıkları isimlendirerek piyasaya sürmüşlerdir.Sonsuz renk varyasyonları ile, üreticiler tarafından piyasa sürülen discuslar yüksek fiyatlarından dolayı, melez üretimini hep teşvik etmiştir.

  Artan teknolojik imkanlar su kalitesini yükseltmiş, discusların sağlıklı olarak üretilmesi ve büyütülmesini kolaylaştırmıştır.Ülkemizde ve dünyada, discus üretimi teknolojiye paralel olarak giderek genişleyen bir sektör haline gelmiştir.Ancak akvaristler için değişilmez bir tutku olan discus besleme, özellikle üretimindeki zorluk ve buna paralel olarak da alınan hazdan dolayı yüksek ücretler ödenerek , discuslar satın alınmaktadır.

  Diskuslar doğal ortamlarında diğer balık yavruları, larvaları, tatlı su karidesleri, kabuklu su böcekleri, sinek, böcek ve larvaları ile beslenirler.

discus, discus forum, discus ilan, discus akvaryum, discular, discus ilaçları, discus malzemeleri, Sohbet

© 2016 - DiscusTurkiye.com - Bütün Hakları Saklıdır.

Web Sertifikalarımızalexa dmca secure seo

SiteMap-1 | SiteMap-2 | SiteMap-3 | SiteMap-4

Hazırlanıyor...
X